Imate problema uspavati se navečer kad legnete u krevet? Ovaj trik disanja vam može pomoći da zaspete u roku jedne minute.

Metodu je razvio harvardski liječnik Dr. Andrew Weil, koji se spicijalizirao za tehnike disanja, meditaciju i kako one mogu pomoći za oslobađanje od stresa.

Kako ova metoda djeluje?

Vrlo je jednostavno. Udahnite kroz nos u trajanju od 4 sekunde, zadržite dah na 7 sekundi te potom izdahnite u trajanju od 8 sekundi. Ovo usporava ritam srca te također ispušta kemikalije u mozgu koje vas smiruju. Koristeći ovu metodu disanja, poništavate prirodni učinak adrenalina. Kad tek počinjete, možete se osjećati malo nelagodno, ali ako nastavite, osjećat ćete se vrlo opušteno, srce će vam kucati mirnije i um će vam postati bistar.

Pokušajte večeras te nam javite u komentarima koliko je metoda na vas djelovala uspješno.

Za detaljnije informacije posjetite stranicu Dr. Weila.