Uopće nije iznenađenje da ste svakodnevno izloženi stresu. Užurbani način života kao i nepredvidive situacije u kojima se možete naći svakako uzmimaju svoj danak. Ipak, dobra stvar je to što postoje razni načini koji vam mogu pomoći da razinu stresa stavite pod kontrolu pa da ga čak i u potpunosti otklonite. Evo kako to učiniti za svega 76 sekundi.

Ovaj način stavljanja stresa pod kontrolu naziva se sekvenca opuštajućeg disanja 4-7-8. Ova tehnika pomijera autonomni živčani sustav od simpatičke dominacije (usljed koje vaše srce ubrzano kuca i znoje vam se dlanovi kada se suočavate sa stresnom situacijom) te omogućuje parasimpatičkom živčanom sustavu da “zablista”.

Sekvenca 4-7-8

1. Sjedite uspravno na stolici

2. Vrh jezika postavite uz nepce te ga držite tu tijekom cijelog procesa disanja

3. Tiho udahnite kroz nos sporo brojeći do 4

4. Držite dah 7 sekundi

5. Zrak izbacite kroz usta brojeći do 8 istovremeno praveći blagi zvuk

Ponovite ovaj ciklus disanja još tri puta.

Autor: minimagazin.info